таг: топ потези

Најдобрите потези на Федерер на Вимблдон 2017

За многумина најголемиот на сите времиња, Роџер Федерер на убедлив начин го победи Марин Чилиќ во финалето на престижниот Вимблдон каде стигна после неколку маестрални потези. Уживајте. Повеќе