таг: смешен судија

Судија на денот

Ви посакуваме убав викенд со Баерн Минхен - Борусија Дортмунд (сабота 18:30), Ливерпул - Манчестер Сити (недела 17:30), и Јувентус - Милан (недела 20:45). А ви посакува и судијава. То бе мајсторе, само весело. Повеќе

Судијава не е свесен колку испил

Од младински натпревар во Чешка ни доѓаат скроз неочекувани сцени во кој линискиот судија не знае кај тера и што прави. Човекот нема компас, а не па да знае кај се головите, топката и играчите. Тоталка е у офсајд. Повеќе

Судија смири ја прво ако не те бива на прва

На осминафиналниот меч од Копа Либертадорес играч на Емелец направи неспортски потег на гостувањето против Фламенго. Судијава па со две леви нозе е роден. Повеќе