таг: раул хименез

Налет обид за ножички ако го убиеш бекот

Во 78’ минута од дуелот Вулверхемптон - Слован Братислава, најдобриот играч на домашните, шпицот Раул Хименез со полна нога во лице го удри стоперот на Слован Кенан Бајриќ и го онесвести. Среќа сè добро се заврши и Кенан брзо се врати. На крајот, дури во 90+9’ минута од судиско продолжение, Хименез даде победнички гол за Вулвс. Повеќе

Победничките ножички на Мексико

Репрезентацијата на Мексико дојде до важни три бода против Панама во борбата за пласман на Светското првенство благодарение на прекрасниот гол со ножички на Раул Хименез на пет минути до крајот на натпреварот. Повеќе