таг: промашување

Епско промашување на ПСЖ какво што не се памети

Едно четири-пет пати го изгледавме видеово пред да го опишеме и заклучивме дека се работи за најнесфатливата утка во 150 години фудбал, без разлика што не знаеме многу за порано. И на самиот Чупо Мотинг не му е јасно како ова го изведе. Излегува како да игра за Стразбур, а ПСЖ му дава плата.  Повеќе

Немогуќе е ова

Имаме акција од трета германска лига измислена за Бени Хил. Добро што Ајнтрахјт Брауншвеиг славеше 3:0 против Мепен, инаку овој ќе го избркаа од клуб бидејќи изгледа како да не игра од нивна. Повеќе

Преку трибина и право во реката

Натпревар од полскиот Куп ја носи најтрагикомичната сцена од игра на еден со голман. Па во аут да ја рогнеше немаше да изгледа вака лошо. Како само ова му успеа? Се работи за Конрад Михалак од Легија Гдањск. Повеќе

Браво несреќо

Фудбалер на Атлетико Национал се бореше со стативата на празен гол во Копа Либартадорес. Тренерот од мака колено си исчаши. Повеќе

Турска работа

Си биле еден турски трагичар и еден турски херој. Замислете ваква глупост да направеше некој на Бока - Ривер. Ниту ќе заспиеше, ниту ќе го оставеа да заспие. Абе два на еден бевте ало, а голманот беше само гледач. Повеќе

Кутар Кутроне

Фудбалерите на Милан можат да жалат што синоќа не ги собраа трите бода против Торино со кои ќе беа на -1 до градскиот ривал Интер кој загуби од Јуве. Во последните минути од мечот Патрик Кутроне промаши зицер и реагираше како да е играч од одбрана. Повеќе

Зарем можно е да постои ваква утка во Премиер лига?

Сигурно не постои гледач на мечот Барнли - Њукасл кој мислел дека оваа шанса на гостите вака ќе заврши. Среќа што гостите тепаа 1:2, факт што сепак не може да го сокрие ова епско промашување на Мет Ричи. Едноставно ова изгледа невозможно. Повеќе

Роберт ти ли ова бе мајсторе?

Полска синоќа загуби од Чешка на гости, што и не е така страшно бидејќи беше пријателска, ама расен стрелец како Левандовски вака да се обрука пред гол, некако не ни е верно. Повеќе

Корејска несреќа на денот

Да ги погодиш двете стативи со еден удар, а потоа соиграчот твој локум топката која требаше да ја даде мижеечки, да ја дувне во пречка е чудо над чудата. Немале ден овие и точка. Дупло поширок и повисок да беше голот пак ќе го направеа истото.  Повеќе