таг: промашување

Комедии од завршница два на еден со голман

Дуделанж од Луксембург синоќа го направи најголемото изненадување во Лига Европа откако ја оствари првата историска победа и тоа со пресврт 3:4 против АПОЕЛ. На 0:0 направија циркузијада пред гол. Епа не можеше повеќе да се ушепртља. Повеќе

Срам не изеде само што го видовме ова

Торино го попари Шахтјор Солигорск 5:0 во квалификациите за ЛЕ, а еден од Белорусиве се струполи на земја од мака, кога виде каков кикс направи пред гол. Повеќе

Кое другарче ќе си го тагнете?
Не е можно ова да се промаши

Фиорентина загуби од Бенфика 1:2 со гол во 93-та минута на меѓународниот шампионски куп во САД. Загуби затоа што Марко Бенаси го загуби компасот. Повеќе

Го имаме видеото на денот

Ем доби инструкции, ем никој не му сметаше и плус теренот беше негов. Сè што не може да си замислите дека може да направи еден човек со две леви нозе е во видеово. Огромно благодарам до тој што снимаше. Повеќе

На ден 7 јули се случи промашувањето на годината

Сезоната уште не почната, а веќе го имаме победникот во категоријата „утка на годината“, или „цреп на годината“ како ви е помило. На пријателската Оберхаузен - Шалке (1:3), младиот белгиски напаѓач Бенито Раман од Шалке ѝ се претстави на светската фудбалска јавност. Повеќе

Глупан на сезоната

А голманот совладан, веќе се помири дека примил гол и се спреми да вика по одбраната. Повеќе

Епско промашување на ПСЖ какво што не се памети

Едно четири-пет пати го изгледавме видеово пред да го опишеме и заклучивме дека се работи за најнесфатливата утка во 150 години фудбал, без разлика што не знаеме многу за порано. И на самиот Чупо Мотинг не му е јасно како ова го изведе. Излегува како да игра за Стразбур, а ПСЖ му дава плата.  Повеќе

Немогуќе е ова

Имаме акција од трета германска лига измислена за Бени Хил. Добро што Ајнтрахјт Брауншвеиг славеше 3:0 против Мепен, инаку овој ќе го избркаа од клуб бидејќи изгледа како да не игра од нивна. Повеќе