таг: преигран меч

Чудната сторија за фрлена лименка Кока Кола и дебаклот на Интер во Лига на шампиони

Во текот на целата фудбалска историја Италијанците ги бие глас дека се „намазани“, опасни глумци, а кулминација на оваа теза се случила на 20 октомври 1971 година во германскиот град Менхегладбах каде Интер бил потопен со 7:1 од Борусија. Повеќе

Во Африка ќе се преигра квалификациски меч поради судиска грешка

Чиновниците на ФИФА во средата објавија историско решение - за првпат во историјата еден меч од квалификациите ќе се преигра повторно. Повеќе