таг: пјуник

Шутирај од таму колку сакаш

Македонските клубови се посрамотија во квалификациските натпревари за излез во Европа и ниту една екипа од Шкендија, Академија Пандев, Македонија Ѓорче Петров и Шкупи не се избори за второ коло. Сите го попапаа на реваншите. Шкупи на Градски загуби 1:2 од Пјуник. Падна и еврогол. Повеќе