таг: начо монреал

Начо Монреал го фатило на сред меч, па морал да оди „по надвор“

Со голот во 36’ минута од мечот, Александар Лаказет го доведе Арсенал во водство и го откажа Наполи од намерата да проба да се врати во игра. Интересен детал од мечот е што бекот на „топџиите“, Начо Монреал во еден момент излегол од терен и го немало цели 5 минути назад. Отишол до тоалет. Повеќе

Со кук си го даде

Веројатно еден од најпацерските автоголови сезонава во Лига Европа е овој на Начо Монреал од Арсенал кој му помогна на Рен во пресвртот и победата од 3:1. Многу несреќен автогол, многу. Повеќе

Ооооо Санти Казорла

Во паралелно интервју, двајцата Шпанци од Арсенал, Начо Монреал и Сантијаго Санти Казорла се прашуваат и одговараат еден со друг. Санти открива дека кучето му се вика Златан и плус други поединости. Повеќе