таг: млада болеслав

Шкендија ако победи, ќе игра против Млада Болеслав во 3. коло за ЛЕ
Ждрепка за 3. коло квалификации за Лига Европа

Се чини дека по успешниот пат на Работнички лани, сега Шкендија оди успешно во Лигата на Европа. Во случај да го минат Нефчи Баку од Азербејџан, фудбалерите на македонскиот вицешампион во следната рунда ќе играат против чешкиот претставник Млада Болеслав. Повеќе