таг: марко гобељиќ

Крвничкиот старт на Гобељиќ за кој бараат долга казна

Црвена звезда во квалификациите за Лига на шампиони со 2-1 ја победи Судува, но мечот остана во сенка на бруталниот и без мозок старт на Марко Гобељиќ над Литванецот Ваидас Ставицкас на 40 метри од својот гол. Гобељиќ доби директен црвен картон, а гостинскиот тренер побара што подолго да го казнат зошто неговиот играч го чека пауза од најмалку година дена. Повеќе