таг: марио лемина

Како ѕверов го испуштија големите клубови?

Се вика Марио Лемина, има 25 години, а едно време беше дел и од Јувентус за кого настапи на 29 средби. После Јуве отиде во Саутемптон и таму му се губи трага на голема сцена. Сега најново е дека го бараат Арсенал и Манчестер Јунајтед. А како и не би. Повеќе