таг: леверкузен

Тренеру, што точно значи ова?

Синоќа на првиот меч од нокаут фазата во Лига Европа меѓу Краснодар и Баер Леверкузен (0:0), во 80’ минута во игра влезе гостинскиот фудбалер Луис Аларио, а тренерот од Холандија Петер Бош имаше што да му каже. Повеќе