таг: лесото

Еден вообичаен натпревар меѓу Лесото и Танзанија

На мечот меѓу овие две селекции од квалификациите за африкански нации Лесото победи 1-0 со гол во 76’ минута, а резултатот можеше лесно да биде поинаков. Повеќе