таг: кристијан стуани

Преубав гол со полу-ножички на човекот кој се брка со Меси на листата стрелци

Уругваецот Кристијан Стуани е најголемо изненадување во шпанската Ла Лига сезонава. Тој постигна 12 гола досега и го дели второто место на листата најдобри стрелци со Суарез кој има исто 12. Лионел е прв со 16 погодоци. Повеќе

„Кога читам во весник дека сум дал исто голови колку Меси, не ми се верува“

Најдобриот бомбардер во Ла Лига игра за Жирона. Се вика Кристијан и станува збор за центарфор кој постигна 11 гола на 12 меча досега во Примера. Меси по мајсториите против Еспањол има исто толку голови, а Аспас и Суарез имаат еден помалку. Повеќе