таг: крис бојд

Прослава број 1 додека му дофрлаа од публика

Еден од оние беламиевски луди напаѓачи кои нема проблем да се степа во паб ако некој го закача. Крис Бојд, шкотскиот центарфор во кариерата играше за Килмарнок, Ренџерс, Мидлзборо, Ешкишехирспор и Портланд. Еднаш како фудбалер на Килмарнок на мечот против Абердин дава гол од пенал и зафркава некој дебел противнички навивач. Повеќе