таг: кошаркарски потег

Стефон Кари ти го можеш ли ова?

А ти Лука? Магијата на кошарката не е само во НБА лигата, туку и во разни школски сали каде не знаеш што будали деца се кријат. Повеќе

Кампацо докторски

Аргентинците на убедлив начин ја победија Србија 97-87 и се пласираа во големото полуфинале каде ќе ги чека или САД или Франција. Факундо Кампацо и ветеранот Скола одиграа маестрална партија за „гаучосите“. Повеќе

Уште не знае кај е топката