таг: индиска лига

Индиски тата-мата кандидат за гол на годината

На дуелот меѓу Индијан Ароус и Шилонг Лаџонг во индиската втора лига, фудбалерот на домаќините Наорем во 86’ минута од мечот постигна чудесен гол за 2-0. Повеќе