таг: гол со петица

Мајко мила каква петица

Ван Ројен ниту го знаеме ниту сме го чуле бидејќи игра во холандија втора лига за тимот на Јонг Утрехт. Погледнете му реакција на малиот во шеснаесетник. Има само 20 години. Повеќе

Естонија во живот нема видено ваков гол

Мислевме дека вакви страшни мангупарии има само на футсал, ама го запознавме Ихор Жураковски од естонскиот второлигаш Левадиа Талин и ни разјасни некои работи. Капа доле дечко, ниту Меси, ниту Роналдо, само Ихор може вака. Повеќе

Многу мангупски гол на Мане

Ливерпул го декласираше Ватфорд со 5:0 и се брка со Сити на еден бод. Голот на колото, месецот, а и еден од најубавите на сезоната е дело на Мане кој синоќа постигна два. Повеќе

На 11 години ти успеа ова?

Детево се вика Бартош, Пољак е и направи потег кој не го можат ни светски играчи во сениорска конкуренција. Добро што е со ова Пољациве? Па уште не го слави голот, демек ова ми е работа, а магија направи. Повеќе

Мангупски гол на Жиру

Еден од најатрактивните голови на вечерашните нокаут средби од Лига Европа, дефинитивно е оној на Оливие Жиру кој во 58-ма минута зголеми на 0:2 за Челси на гостувањето против Малме. Повеќе