таг: габигол

Кој ги учи вака да се бламираат?

Габриел Барбоса познат како Габигол од што се покажа како толку добар отиде на три позајмици за две години по заминување од Интер, кој џабе фрли 30 милиони евра за него. Погледнете какви маки си има човекот, да не сте му во кожа. Инаку игра за Фламенго. Повеќе

Ич не изглуми, муабет му вадат

Се сеќавате ли на Габриел Барбоса, познат како Габигол? Дечкото од што се покажа во Интер ене го сега во Фламенго на трета позајмица во трета сезона после Бенфика и Сантос. На 22 години да се глупираш вака срамота е. На Копакабана ќе завршиш. Повеќе

Од овој Габигол нема ни Г од гол

Ако го мислевте што прави и каде е, се врати онаму од каде што дојде. Интер за него плати 30 милиони евра и доби еден гол, потоа во Бенфика на позајмица даде уште 0 и еве го сега “си гази“ пак во Сантос. 21 годишниот Габриел Барбоса се разбира не е на списокот на Бразил за Светско. Повеќе