таг: француска трета лига

Сите до еден ќе ве издриблам

Соло продорот на денот и неделата е дефинитивно овој. Го изведе репрезентативецот на Гвинеја, Секоу Кеита Соуза кој настапува во третата француска лига. Како тргна самоуверено, како да е најјак во свет. Повеќе

Лесно е паненка да правиш на 2-1 во 92-ра минута

Во битка за третото место кое води во бараж за втора француска лига, Лавал со 3-1 го совлада ривалот Ле Ман. Последниот гол од пенал го даде Габриел Етиноф кој изведе паненка. Повеќе