таг: факундо кампацо

Кампацо докторски

Аргентинците на убедлив начин ја победија Србија 97-87 и се пласираа во големото полуфинале каде ќе ги чека или САД или Франција. Факундо Кампацо и ветеранот Скола одиграа маестрална партија за „гаучосите“. Повеќе

Од таму шутирај колку сакаш на Ел Класико

Кошаркарите на Реал Мадрид и направија потоп на Барса која ја совладаа со 27 поени разлика. Потегот на мечот го имаше Факундо Кампацо кој даде кош од паркинг, а нашите монтажери не губеа многу време.  Повеќе