таг: фабрицио колочини

Фабио Канаваро нема интервенирано вака

Се сеќавате ли на аргентинскиот стопер Фабрицио Колочини? Епа игра за Сан Лоренцо, има 37 години и гледајте на каков начин спречи убавина од акција. Не сме виделе ваква интервенција до сега и тоа се искупи откако излета во празно.  Повеќе

Хитот на Ед Ширан со имиња на фудбалери

Летово додека ќе се врти хитот 'Shape of You', некој ќе ја потпевнува оваа верзија во која се споменуваат Суарез, Колочини, Лукаку, Фаулер, Варди и останатите. Повеќе

Колочини за Че Гевара и Фидел Кастро
Не ти требаат многу пари, само добри другари

Фабрицио Колочини е еден од ретките фудбалери кои повеќе сака да прочита добра книга, отколку да разгледува каталози за бесни коли со соиграчите. Верува во идеологијата на Фидел Кастро и Че Гевара и се ужасува на злосторствата на нацистите. Повеќе