таг: ексетер

Со свој камен по глава

Пирс Свинеј е одбранбен фудбалер на англискиот четвртолигаш Ексетер Сити. На еден претпладневен тренинг толку без осет ја рогнал топката што таа паднала врз неговата кола во близина на игралиштето и скршил ветробранско стакло. Повеќе

Барселона купила погрешен Боатенг

Дечково се вика Хирам Боатенг. Игра во Ексетер (2 англиска дивизија или 4-та во хиерархијата). Во саботата неговиот тим со 2-0 го совлада Порт Вејл, а голот што го даде Хирам беше можеби најубав во сите европски лиги сезонава. Повеќе