таг: Џавал Мекги

Кошаркар на Лејкерс глумеше повреда за лесно да постигне кош

Во предсезонската пријателска меѓу Лејкерс и Голден Стејт Вориорс во „Стејплс Центар“, Џавал МекГи направи неспортски потег, кој барем за сега не е забранет во кошарката и во иднина други би можеле да го искористат. Повеќе

Нов начин на радост во НБА

Кошаркарот на Денвер Нагетс, Џавал Мекги одлично го блокираше атрактивниот обид за кош на Мет Барнес, но неговата рампа сакаше да остане запаметена и со автограм на баскетот. Повеќе