таг: дујзбург

Вади кабли, гаси интернет, падна најглупиот автогол на сезоната

Во 33. коло од германската втора бундеслига играа Дујзбург и Хајденхајм. На домаќините за опстанок им игра само победа и три бода. Во 58’ минута при резултат 2-2, Дастин Бумхоер ја истакна кандидатурата за наградата „Дарвин“ за најглуп автогол. На крај 3:4 и Дујзбург во трета лига. Повеќе

Во 96-та минута да ја решиш со рафал од 35 метри

Во мечот од 22. коло на германската трета лига меѓу Дујзбург и Минстер (3:2), играчиот од средниот ред на домаќините Фабиан Шнелхард во 96-та минута постигна спектакуларен гол. Повеќе