таг: давиде ѕапакоста

Да дебитираш со ваков гол во ЛШ и доста ти е

На 8 меча од премиерното отворање на сцената во Лигата на шампионите синоќа паднаа 28 гола. Најубавиот го даде Италијанецот Давиде Ѕапакоста од Челси кој уште не се распакувал по пристигнувањето во Лондон од Торино. Челси славеше 6-0 против Карабаг од Азербејџан а Ѕапакоста го даде голот во 30’ минута. Повеќе