таг: бехранг сафари

Моментот кога ќе испалиш ракета во гол

Со вкупен резултат 11-0, Малме ја помина првата квалификациска рунда против полуаматерите Балимена Јунајтед од Северна Ирска. Еден од 11-те гола во двомечот кој го даде Бехрант Сафати беше прав тонч! Повеќе