таг: Андрос Таусенд

Избран најубавиот гол на месецот во Премиер лига

Кристал Палас го направи сезонава можеби најголемото изненадување во Премиер лигата откако со 2-3 го совлада Сити на гости и му ја прекина серијата од 18 победи по ред дома. Вториот гол за Палас го даде Андрос Таусент. Страшен погодок: Повеќе

Ман.Сити го прими голот на сезоната во Премиер лига

Готово е, трката за најдобар гол на колото, месецот и сезоната може да заврши. Манчестер Сити неочекувано денеска загуби на домашен терен од Кристал Палас со 2:3, а лудилото од волеј го даде Андрос Таусенд за 1:2. Повеќе