таг: стив кер

„Додека е Трамп таму, мене не ме гледате во Белата Куќа“

Еден од најдобрите светски кошаркари на денешницата и МВП на НБА финалето 2017, Кевин Дурент изјави дека и во случај претседателот на САД да го викне тимот на Голден Стејт на свеченост во знак на честитки за титулата, тој не би дошол. Повеќе

Фил Џексон и Стив Кер пушеле марихуана како терапија

Пред неколку дена тренерот на Голден Стејт, Стив Кер отворено зборуваше дека во играчките денови во Чикаго Булс конзумирал марихуана со цел да ги намали неподносливите болки во грбот. Трева пушел и легендарниот Фил Џексон. Повеќе

Финалната нота на НБА со најдобра симфонија

„Не знам, но за мене ништо не си постигнал ако си загубил. Не е важно дали играм во Мајами, во Кливленд или на Марс", изјави Леброн Џејмс откако не можеше сам против оркестарот на Голден Стејт предводен од маестро Стив Кер. Повеќе

Убиството на таткото на Стив Кер и приказната за еден шампион

Тежината со која се носел по веста за убиството на неговиот татко, му овозможила на Стив Кер да се изгради себе како совесен татко кој на екипата гледа како на едно семејство. Повеќе

 НБА докторите Стив Кер и Мајк Баденхолцер

Човекот што му кажа не на Фил Џексон за да го превземе Њујорк Никс не се кае за одлуката, затоа што во моментов неговиот Голден Стејт Вориорс е лидер во НБА, заедно со Атланта Хокс. Повеќе

  •