таг: мино рајола

12 малку познати факти за Мино Рајола
Супер агентот со кој никогаш не е здодевно

Буцкото од Сардинја со жената и децата поминува само 56 дена во годината, затоа што на лице место сака да зборува со играчите, нивните жени, газдите на клубовите и тренерите. За трансферот на Недвед во Јувентус вели дека може да напише голема книга. Повеќе

„Тој знае за трансфери толку многу што може да ти каже кај оди жена ти“
Најголемиот фудбалски инсајдер во светот - Џанлука Ди Марцио

400 постови дневно, од кои еден може да го здрма целиот фудбалски свет. Играчите го прашуваат каде ќе ја продолжат кариерата, раководните луѓе го викаат во канцеларија. Џанлука Ди Марцио - најголемиот инсајдер во фудбалот. Повеќе

Јави му се на Мино и завршен проблем

Менаџерот кај кого играчите сами доаѓаат, а не тој по нив во моментов работи на трансфер на Хенрик Михтарјан, Еременцот кој едвај избега од Донецк каде не го пуштаа по никоја цена. Повеќе

Како Златан му стана клиент на човекот кој јаде за пет души

Кога Ибра се пресели во Париз за да игра во ПСЖ, прашањето околу сметувањето го реши со месечна кирија од 30.000 евра во стан од 600 квадрати. Но кога моќниот менаџер го видел за прв пат, му рекол прибери тоа поршето и златниот часовник и земи да тренираш асално бидејќи имаш очајна статистика. Повеќе

Нема интернет, пропаѓа трансферот

Во европскиот фудбал неколку пати имало моменти кога на трансфер пазарот во 5 до 12 се растураа зделки, договарани месеци наназад и тоа од бизарни причини. Понудите најчесто се договараат и прифаќаат преку мејл, мобилен или преку факс. Повеќе

Агентот на Ибра кандидат за прв човек на ФИФА

Блатер сака да прави журка во туѓа куќа, да наплаќа влезници и да не му даде ништо на газдата, вели менаџерот на Балотели и Ибрахимовиќ. Повеќе

  •