таг: кинези

Милан го купија Кинези, заврши ерата на Берлускони

По неколку месеци стани-пани, Кинезите и Силвио Берлускони го склопија договорот со кој легендарниот ’Берлуска’ заминува од институцијата која што ја направи славна и трофејна. Со него заминува и Галијани. Повеќе

Што е попродуктивно од Кинез?

Кинез со армија роботи. И за идни референци, вака изгледа крајот на човечката работна сила. Таман мислиш ќе се уморат, они сами одат да се закачат на полнач. Повеќе

Канцелариите на Кинезите кои го купуваат Милан не постојат

Италијанско-кинеската зделка за седумкратниот Европски првак стана шпанска серија и како стојат работиве на крај ништо чудно Берлускони да остане газда на Милан. Повеќе

Комедијата со Кинезите во Милан

Стефано Корти и Алесандро Онис се комичари на кои им дошло преку глава од тетеравењето на Берлускони со продажбата на Милан на кинеските милијардери, па решиле да направат мала рапсодија. Наоѓаат Кинези кои во Милано работат како и секој просечен Кинез, ги дотеруваат во одела и во луксузни џипови ги носат до Миланело па до Сан Сиро за да се запознаат со клубот и управата. Најјак момент е кога еден од обезбедувањето им вика: “Сега ќе се јавам кај г-ѓа Барбара Берлускони и кај Галијани“. Повеќе

Лекција за изведување корнери од 10 годишни деца

Ќе речеш 10 години имаат и не знаат ништо освен да играат и да се бркаат низ маало, ама не било така. На Шангај У10 уште сега им работат мозоците за правење итри и модерни потези во фудбалот кои носат резултат. Повеќе

Малдини ќе се врати во Милан само под еден услов

Еден од најголемите капитени во историјата на фудбалот, Паоло Малдини сè уште не донел конечна одлука дали ќе ја прифати понудата на Кинезите кои го купија Милан, да влезе во спортскиот сектор на тимот кој неколку години не знае каде тера. Повеќе

Не беше Кинез роден за магија
Кинезите фалсификувале документ за акциите во Милан?
Продажбата доведена во прашање

Малер до малер го следи славниот Милан. Таман кога навивачите се израдуваа на веста дека Кинези го купија клубот и дека конечно ќе може со ќејф да одат на стадион и да гледаат фудбалери, а не дрва, нов потрес го фати клубот од улицата Дурати во Милано. Повеќе

Играј Дота сине и направи милиони
Мартион Саздов од Свети Николе светски вицешампион

Дека гејмингот е сериозна заебанција пишувавме лани кога наградниот фонд беше 18 милиони долари а победниците заминаа со 6,6 милиони. Годинава во финалето учествуваше и нашиот Мартин Саздов од Свети Николе, а наградниот фонд беше повеќе од 20 милиони долари. Повеќе