таг: ф1

Аудицијата на Марк Вебер за возач на Гранд тур
Ко те има, тај те нема Ф1 болид

Иако со квалитетни информации (пример како лежат возачите на Ф1 додека возат) и со одлично изведен разговор меѓу водителот и гостинот, главниот лик на видеото е Ф1 болидот на Мерцедес. Технички болидот не е таму, тоа што ќе го видите на клипот е компјутерски генериран болид, и ќе мислите дека измислуваме. Повеќе

Renault RS 2027 F1 Concept
Ф1 2017, прв тренинг
Процедура за стартување мотор на Ф1 болид
Михаел Шумахер 36 месеци е во кома

На 29 декември 2013. година се случи тешкиот пад на Шумахер на скијање при што шампионот од Германија доживеа тешка повреда и веќе три години е во кома од која нема знаци дека набрзо ќе се разбуди. Повеќе

Еволуција на воланот на Ф1
Кореографија на Ф1 пит-стоп
Момент почит за маестралноста на секој Ф1 возач

Освен што во еден круг, барем Розберг, прави 34 менувања на брзината надолу, и 35 нагоре, прави и 13 посебни измени на подесувања на системи како DRS, BMIG, BBAL и STRAT, и тоа при брзина од над 300 км/ч. Во пресметката не се влезени подесувањата до стартот и крајот на трката. Повеќе