таг: бијонсе

Роналдо ко Бијонсе

По постигнувањето на првиот погодок против Баерн, Кристијано Роналдо го прослави рушењето на рекордот на Лигата на шампиони со 15 гола во една сезона. Прославата му беше симулација на рекордната бројка со рацете, но изгледаше ко Бијонсе. Повеќе

Има фанови, и има фанови на Бијонсе

Краток вовед, Бијонсе деновиве објавува албум од ведро небо (без никаква најава, публицитет, што и да е, става 17 песни и видеа на Ајтјунс). Еден час по објавата, на Инстаграм става слика од капкејкс. Од никаде доаѓа следниот коментар: Повеќе

Шек ја обожава Бијонсе

Пензионираната НБА легенда Шекил О'Нил на својот Твитер профил објави видео на кое ја имитира Бијонсе за време на нејзината изведба на полувремето на Супер Боул. Повеќе

Како Бијонсе ја замолчи Америка

На 8-ми јануари на инаугурацијата на Обама, Бијонсе ја има честа да ја испее химната на САД. Следниот ден се дознава дека таа всушност пеела на плејбејк. Цела Америка почнува да ја хејта и се качува на глава дека не ја бива за пеење и дека е превара. Бијонсе не одговара ништо сè до вчера, кога на прес-конференцијата пред Супер Боул, го зема микрофонот и ги замолува новинарите да станат. Повеќе

Пишувачите на текстови

Пишување текстови (или поп хитови) некогаш и сега. За некогаш "игра" Фреди Меркјури, за сега "игра" Бјонсе. Повеќе

  •