таг: ждрепка за ле

Ајакс оди на Лион, Манчестер Јунајтед со Селта

По денешната ждрепка за ЛШ, стандардно еден час потоа ги дознавме и полуфиналните двојки за Лига Европа. Повеќе

Манчестер Јунајтед – Сент Етјен и Виљареал – Рома во ЛЕ

По извлекувањето на двојките за Лига на шампиони, стандардно по еден час беа извлечени и дуелите за нокаут фазата во Лига Европа. По три години некоја друга екипа ќе го крене овој пехар бидејќи Севиља е осминафиналист во ЛШ. Повеќе

Ибра и Манчестер на Фенербахче, Интер против Саутемптон
Извлечени групите за Лига Европа

Тешка група за Мурињо во новата европска авантура. Ван Перси ќе се врати на Олд Трафорд. Рома ќе гостува во Чешка, Австрија и Романија. Повеќе