Телевизија

Од сè што можеше да се откаже на светот, откажано е Викторијас сикрет шоуто

Брендот за долна облека објави дека годинешниот спектакл го откажува заради растечките критики за немање разноликост и намалената публика. Со други зборови Викторијас сикрет попрво би го укинале шоуто отколку да пуштат дебели модели да им шетаат по писта. Повеќе

Саут парк (не) и се извини на Кина

Бандата имаше епизода критична кон Кина, па Кина за да докаже колку Саут парк не се во право за тоа што го зборат за земјата реши да ја забрани серијата во целата земја. Следни на ред беа Саут парк да наведнат глава. Повеќе

Апу не го даваме

Симпсонови по сето ругање што му го приредија на секој слој на американското општество, на крај во големото културолошко освестување на земјата (кенкање уздуж и попреко) заглавија на ликот на Апу, затоа што еден американски комичар со индиско потекло се чувствуваше навреден што белец го позајмува гласот на индискиот лик. Повеќе

Џорџ Р.Р. Мартин: Конечно раат

Две важни работи од интервјуто на Џорџ Р.Р. Мартин за Гардијан се дека: 1. Уште до никаде не е стигнат со пишувањето; 2. Не му прави нешто многу разлика крајот на серијата, ама фино што заврши. Повеќе

Господар на прстените на Амазон башка од Господар на прстените на Питер Џексон

Ликовите и локациите од книгата на Толкин ќе може да бидат дел од серијата на Амазон, меѓутоа приказната нема да смее ни ишарет да пушти кон она што се случуваше во трилогијата филмови. Повеќе

Дали претседателската дебатата се одржала ако луѓе не ја гледале?

Првото полувреме од втората дебатата на претседателските кандидати на Демократите (заради бројот на кандидати поделени се во два дена) одржана на Си-ен-ен бележи понорен пад на гледаноста од 40% во споредба со онаа во јуни. Повеќе

Зошто Ен-би-си плати 500 милиони долари за Офис

100 милиони долари за година и Офис 5 години официјално се сели од Нетфликс на како и да се вика новиот стриминг сервис на Ен-би-си Универзал. По 2020 година. Повеќе

На Болдвин му е смачено да биде Трамп

По три сезони глумејќи го Трамп на СНЛ, Алек Болдвин пред некој ден во интервју порачува: „не можам да замислам пак да го играм. Едноставно не можам. Нека најдат некој што сака да го работи тоа.“ Повеќе

Нетфликс ги спасува децата од 400 часови реклами годишно

Иако деца се повеќе и повеќе дремат на телефони и таблет уреди, телевизорот и понатаму останува доминантен извор на забава за деца на возраст меѓу 2 и 11 години. Повеќе

Црни, темни зандани за сценариото на Господар на прстените

Адаптација на книгата на Толкин што Амазон ја најавува како ТВ серија од 1 милијарда долари, за сега добива и таков третман од Амазон, барем во однос на безбедноста. Повеќе