Фрикови

Нит се бањаме, нит смрдиме
Запознајте ги луѓето кои не се бањаат:

Ги има такви и по 15 години што не влегле под туш или во када и тврдат дека мирисот постои само првите неколку месеци. Така што, кога сте до нив на каса или во автобус, само трпение. Повеќе

Епстин, милијардер, силувач, педофил, размножувач на човештвото

Човекот обвинет за трговија со луѓе и мерак на малолетни Источноевропејки, своевремено имал план за унапредување на човештвото со тоа што масовно ќе затруднува жени на неговиот ранч во Ново Мексико. Повеќе

Убиство од размазување?

Лошо: Син го убива својот татко. Дебилно: Затоа што му го укинал џепарацот. Аман: На 30-годишна возраст. Повеќе

Шамарот Василиј стигна до Гардијан

Земјоделец од Сибир е многу прецизен и прифатлив опис на Василиј Камотски, дивоградбата од човек што отшрафуваше глави на првенството во мавање шамари во Сибир. Повеќе

Крај достоен на имиџот

Речиси 200 кила тежок Американец е најден мртов во ресорт во Тајланд прочуен по проституција. Излезе дека ова не е прв пат медиумите да имаат пишувано за човеков. Повеќе

Како од Фејсбук и Гугл да украдеш 122 милиони долари а да не те фатат?

За она второто, одма да признаеме, не знаеме. За првото дознавме од случајот со еден Литванец. Праќај им сметки (за било што) и тие си плаќаат. Повеќе

ПЕТАрди

Складно со имиџот на немање основна човечка пристојност, организацијата за заштита на животни (и убивање бездомни кучиња) ПЕТА одлучи дека е ред да го нападне Стив Ирвин на денот на неговиот 57-ми роденден. Повеќе

Абортусот од рајот е излезен

Без да натураме решенија, подеднаква превенција од проблемов што го имаат родителите на 27-годишниов Индиец е мастурбација или контрацепција. Повеќе

Инстаграмџија на денот

Пол Фларт не е ниту фотограф, ниту дизајнер, ниту инфлуенсер, „паблик фигур“, експерт за здрава-органска-нонГМО-веган-raw храна или травел блогер. Фларт работи обезбедување, она лежерното, не вратарско. Барем работеше додека неговиот Инстаграм профил не се популаризираше, а тој заврши избркан од работа. Повеќе

Американци ќе ја пукаат Ирма

Еден дечко ја започнал иницијативата од досада и желба на зезање, но се зачудил колку многу Американци се спремни со оружје в рака да му се спротивстават на непријателот. Макар тој се викал Ирма и по идеологија бил ураган.  Повеќе