таг: плејбој

Плејбој интервјуто што ги откажа Пејџ и Брин од интервјуа

Основачите на Гугл речиси 12 години немаат прозборено со новинари, не затоа што им се нешто лути, туку затоа што со последниот муабет ќе го упропастеле веројатно најголемиот проект на компанијата. Повеќе

Плејбој се откажува од голотија

62 години по првиот број, еден од уредниците на Плејбој оди на вечера кај се уште главниот уредник Хју Хејфнер, со радикален предлог, да престанат да објавуваат слики од голи жени. 89-годишниот Хефнер се согласува. Од март следната година Плејбој повеќе нема да има голи жени. Ќе има жени, ама не голи. Повеќе

Беше, Бог да го прости, невозможен човек
Анте Томиќ за Арсен Дедиќ:

Имаше деновиве човечки убави и искрени испраќања од починатиот Арсен; Раде Шербеџија и  Зоран Предин, Миљенко Јерговиќ, Ѓорѓе Балашевиќ....Одбираме да ви го пренесеме сеќавањето на Анте Томиќ за епизодата кога му земал интервју за Плејбој. За контроверзите во самиот Арсен, за простаклукот и аристократската рафинираност кои истовремено ги поседувал. Му кажал еднаш Томиќ: "Се имате повлечено во себе". Арсен одговорил: "Е, не, во тебе ќе се повлекувам". Повеќе

12 германски Плејмејт за грчки Плејбој (март 2015)
Плејмејт на годината (Плејбој Бугарија 2015)
Билјана Евгениева за Плејбој Бугарија
Мажи што се отвориле во интервјуа за Плејбој

Темата ја воскреснува интервјуто што Гери Олдман го дава за најновиот број на Плејбој, а во него коментира за Мел Гибсон, за животот на ѕвездите, за Златните глобус, за Филип Сејмур Хофман, за Оскарите. Повеќе

Што всушност открија голите фотографии на Ријана?

Фотките на Ријана во магазинот Луи покажаа едно згодно науљено тело (глупо е да напишеме замастено ко да е свеќица од Фиќо), фини цициња, една тетоважа под нив и пирсинг на брадавицата. Но, истите фотки обелоденија уште една работа: колку Плејбој е веќе нерелевантен. Повеќе

Дали Плејбој може да преживее без голотија

Иако општиот став е дека текстовиве во Плејбој се само заради алиби, новата постава која е на власт во империјата на Хју Хефнер одлучи да намали со голотијата и повеќе да удри на текст. Повеќе