таг: пабло ескобар

Татко ми навиваше за друг клуб
Синот на Пабло Ескобар порачува:

Синот на Пабло Ескобар прописно ги искуди Нетфликс дека го утнале фудбалскиот клуб што го поддржувал неговиот татко. „Ако успеале да го утнат клубот, како човек да им верува за другите работи во серијата?“ А добра е серијата, ама и прашањето е на место. Повеќе

Пабло Ескобар за репрезентативците
Кој од овие тројца го уби Пабло Ескобар?

Пред некој ден Нетфликс ја пушти втората сезона на серијата Наркос, која, освен ако не доцните со Пики Блајндерс, немате алиби зошто не ја гледате. Постојат три верзии за убиството на Ескобар. Се разбира, во сите три учествува тој, ама во третата особено. Повеќе

Брат му на Пабло бара претпремиера на Наркос

Роберто Ескобар, братот на Пабло испратил "формално" и "пријателско" барање до Нетфликс да му дозволат да ја прегледа втората сезона на Наркос пред нејзината премиера во септември. Повеќе

Кобниот автогол на Колумбија и убиството на Ескобар

Можеби најдобриот Мундијал во историјата, во САД 1994 остана во сенка на трагичниот настан во Колумбија каде на 2. јули беше убиен бекот на оваа репрезентација поради автоголот со кој Колумбијците испаднаа од САД. Повеќе

Каде греши Наркос околу војната против дрогата

Серијата е базирана на сите достапни материјали за Пабло Ескобари сведштвовата на главниот агент кој раководи со истрагата. Конкретните настани не се толку спорни колку што се проткајуваат некои погрешни концепти. Без разлика на она што ќе го прочитате, серијата останува задолжителна за гледање. Повеќе

Како Ескобар губеше по 2 милијарди долари годишно

На врвот на својата моќ Пабло Ескобар заработува по 420 милиони долари неделно. И ова се пари кои пристигнуваат во готовина, како купишта банкноти. Повеќе

Бандите што го наследија Ескобар

Меделин моментално го живее еден од најмирните периоди во поновата историја, не затоа што по смртта на Ескобар нема нарко-картели во градот, туку затоа што босовите сфатија дека меѓусебните војни се лоши за бизнисот. Видео

Сликици Пабло Ескобар

На страна што треба да бркаат нарко-дилери на мотори, сега полицијата во Медина треба да брка и дилери на албуми со сликици на мотори. Повеќе