таг: мастерс

Аплауз од Рафа за волејот на Ноле

За 81 минута игра, Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал 6:3, 6:3 во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон и по петти пат ќе игра во финалето на овој турнир. Во низата врвни потези на двајцата тенисери, се издвои еден за кој аплаудираше и самиот Надал. Повеќе

Биографија за вистинските „господари на сексот“
Кои се Мастерс и Џонсон?

Од новата серија Masters of Sex до сега сме поминале само неколку епизоди (од вкупно 12-те од првата сезона која ќе заврши во декември), но во тоа веќе гледаме почеток на едно убаво пријателство. Кои биле всушност Вилијам Мастерс и неговата асистентка Вирџинија Џонсон? Повеќе

  •