таг: хуан мартин дел потро

Лобот на Дел Потро од меѓу нозе

На тениските терени често гледаме удари од меѓу нозе, но овој пат Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро со ваков удар успеа да го лобува и да му земе поен на Николај Давиденко. Повеќе

Дел Потро издржа јуначки

Аргентинскиот тенисер можеше многу лесно да заработи тешка повреда на денешното четвртфинале на Вимблдон и да се збогува од турнирот откако се изнализга на тревната подлога, но и покрај оваа несреќа тој успеа да се спаси. Повеќе

  •