таг: хит

Дали Imagine на Ленон е најлошата песна на сите времиња?

Не е до песната, до претерувањето е. Евергринот на Џон Ленон ја трпи истата судбина на "Македонско девојче," кога ќе ти ја отсвират во Бугарија или Србија за да ти направат мерак, а ти таа песна не ја можеш баш заради тоа. Повеќе

Луда навивачка преработка од хитот на Енрике Иглесијас

Навивачите на Сан Лоренцо дефинитивно ги имаат најмелодичните навивачки песни во латинска Америка. Покрај многу свои дела, Ла Глориоза знае и да направи препев од некој хит, па така сега актуелна им е DUELE EL CORAZON од Енрике Иглесиас која што грми на трибини. Повеќе

Голманот со сивите тренерки кој не старее
Приказна за фудбалскиот пат на Габор Кирали

На било кој навивач од Премиер лигата да му го спомнете Габор Кирали, веднаш ќе помисли на една работа. Не за импресивните одбрани за Кристал Палас и Барнли на времето и не поради 100-те настапи за Унгарија. Повеќе

  •