таг: бари

Терористот Ел Бакруи користел идентитет од фудбалер на Интер

Атентаторот кој изврши бомбашки напад во метрото во Мелбек претходно низ Европа патувал со фалсификувани документи на име на фудбалер кој дебитираше кај Манчини во Серија А во 2006-та година. Повеќе

Циркузантот кој Панчев го матираше во Бари

Францускиот голман го запаметивме по пеналот на Кобрата во Бари кога Црвена звезда стана европски првак. Што друго треба да знаеме за Паскал Олмета? Повеќе

За поубав Бари не фрлај шише во море

Управата на италијанскиот град Бари смисли добра реклама во борбата против фрлање отпад во морето и загадување на истото. Актери: Навивачите на фудбалскиот клуб Бари. Скандирање: Incivile vattene da Bari (Несовеснику, губи се од Бари). Повеќе

Судијата Папареста го спаси првиот клуб на Касано

Поранешниот италијански прволигаш Бари во последен момент избегна банкрот. По долга и голема неизвесност, клубот во кој кариерата ја започна Антонио Касано отиде во рацете на поранешниот славен арбитар, Џанлука Папареста. Повеќе

Италијански ултраси вмешани во местење натпревари

Кога веќе виделе дека нивниот тим нема шанси да се спаси од испаѓање од Серија А, водачите на навивачката група на Бари решиле да заработат од поразите. Повеќе

  •