Off Cafè Архива

Дали некогаш сте излегле феноменално на слика и сте си рекле „Баш ме занима како ќе изгледав на истава слика, само без шминка”? Не? Па... добро. Сега можете и тоа да...

Messy Nessy Chic е блогот што ни ја покажа последната продавница за филмски...

British Pathé е едно богатство од снмики што сведочат за секое поле од животот кога нашите баби и дедовци биле мали. Заради нив знаеме како пред...

Зад најновото од категоријата „Кај им текнуе” стои идејата дека нема смисла жените што сто пати стискаат „снуз” и ги шамараат сите саатчиња со аларм, да страдаат...

J. Crew и нивниот бренд Madewell моментално се на едно дигитално стрелање од една малку неверојатна причина. Интернетот им полуде дека „не се потрудиле доволно околу...

Фино е да се шират добри вести, ама помина доста време од последниот повод за частење кога дознавме дека...

Мерил Стрип е на новата насловна на Вог, и за да прослави, оди во канцеларија на муабет со уредничката на Вог, Ана Винтур, според која го изгради ликот на Миранда...

Воопшто не е фино да си селебрити фаца и машко во моментов во Холивуд. Додека периодов, нема режисер, глумец и продуцент што навечер не легнува без да се помоли „жити...

Хомофобите и алфа-мажјаците (овие вториве излезе дека се измислени, првите за...

Има места каде што треба мрчење – на пример зошто Скарлет Јохансон глуми лик што треба да го глуми Азијка во Ghost in the Shell. А има и пуштање трејлер за...

Кога ќе сфатите колку совршено добра шминка сте фрлиле низ годините може да ви се потслоши, ама ај, никогаш не е касно да се научиме. Ножици, алатчиња што...

Ви текнува на едни Оскари, кога Шон Пен го заебаваше Алфонсо Куарон дека е нешто имигрант (а се дружат приватно) и пред Куарон да стигне да каже дека тоа им е интерна...