Офсајд

Не сме нешто многу по шпекулациите за трансфери кои кај нас на сајт може да ги прочитате скоро ич, ама ајде да видиме што има на тема Стефан Ристовски во Лацио. За неговиот трансфер во Рим, италијански печат пишуваше денес, пред три дена, а и пред две и пол години.

Трка на денот, сеир на денот или татко на денот? Треба да го заобиколат теренот и потоа тој ќе што стаса прв дава гол. Таткото има голема предност и стигнува до целта, но...Инаку да, 5 милиони прегледи има видеово.

Не дека насловов е саглам, ама овој што искоментирал е како да ви кажеме :).

Си биле братче и сестриче. Се пробале еден на еден. Сестричево има 5-ка по физичко без да полага до прво до осмо. За нејзе топката е книга.

Едни плукаат по Филип Лазаров, други по Талески, трети по Раул дека е со мислите во Париз. На крајот секогаш сите се селектори, а најблиску до тоа е сепак (и може да биде) капитенот кој убаво потсети на две важни, можеби најважни работи: Имавме тешка ждрепка и ни фалеа искусните играчи.

Барселона синоќа го совлада Леванте со 3:0 и го елиминираше од Копа дел Реј. Играч на мечот беше Осман Дембеле кој беше двоен стрелец. Но баталете му ги головите, бидејќи не се ништо посебно и пазате што им направи на Барди и уште двајца.

„Живееме“, рече коментаторот кога Дејан Манасков намали на -1, но 40 секунди беа премалку за до крајот да постигнеме уште два, а да не примиме ниту еден од Исланд. Сепак “не преживеавме“, штета, но ќе се гордееме и ќе се навраќаме и на цепелините и на ваквите ремек дела од мртов агол.

Македонската ракометна репрезентација го загуби и третиот меч во групата на Мундијалот во Германија и Данска, а тоа значи разигрување за пласман меѓу 13-то и 16-то место, што нема да биде задоволително за момците на Раул Гонзалес.

На сите клупски обврски со тренинзи, карантини и натпревари во згуснатиот распоред на англискиот фудбал, Шпанецот им посвети време на деца кои цел живот ќе ја паметат и раскажуваат оваа средба со него.