Изјава

Го прашуваат Артан Груби:
- Што има направено ДУИ за економијата овие 17 години?
- *праи орел со рацете*
- Ве поврзуваат со криминални тендери?
- *праи орел со рацете*
- Имате ли изградено нешто во вашите општини?
- *праи орел со рацете*
ДУИ победува на следните избори.

@SosNaSveIde

Ни требаат повеќе "ментално нестабилни" луѓе за да се вратиме во нормала.

@Druggy_xy

Законот за јазици пуштен во службен весник без потпис од Хорхе. Од ден за ден, се чини се повеќе и повеќе дека силеџиството на ВМРО во споредба со ова е мачји кашаљ.

@jovanatozija

Македонците се единствена нација на светот која името на државата го менува според годишното време. На пролет ќе се викаат Јужна Македонија.

@SolzenjicinH

Честитки, говна прогресивни, се надевам цел живот ќе ве прати мирисот.

@krojanbojan

Им се усра Шарената Револуција у уста.

@LepceSoSalamce

До неделава ни се смееа дека сме една од најсиромашните држави во Европа. Од следната недела ќе ни се смеат дека сме една од најсиромашните држави и број еден најглуп народ на планетава.

@Igor_rujo

"На Жерновски прв пат му се падна паричката откако има семејство"
- Kаков наслов чоече, ко да го посвоиле пред две недели.

@TheFitzzz

Не ме чуди тендерот за вакцини да му го дале на Пуцко петрол.

@dossiermartin

Ако ова ѝ е прво разочарување од СДС, мала е за тебе.

@Shoeder006

Мукоски место барање за амнестија поднел документи за тендер.

@janae1edna

Ако добро го разбрав Џафери, единствено што знаат добро да го работат пратениците тоа е да ја управуваат државава. Без тоа им останувале само контејнери. Значи во иднина да избираме само ѓубреџии кои по истекот на мандатот сосема лесно ќе се вратат на старата професија.

@atortevski

Нека му пренесе некој на Џес Бејли... уствари уживајте, Димитров ќе му пренесе.

@DeckotoC

Свесни ли се #шарените дека ги направија од сè подоле?

@NackovKiro

Едвај чекам да дојдат пак ВМРО на власт па да ги амнестираат овие од СДСМ и така во круг, пичка ви мајчина.

@mojokilington

Тие што ќе биле амнестирани требало веднаш да си дадат оставки, или во превод на српски:„После употребе бацити“.

@toopersonal_1

Уште не е имплементирана Преспа, цел 19 век отиде кај соседи. Охридска книжевна школа изгледа е срамно да се спомне, твитерџии не памтат тоа, Заев ич. Следно што е, книжевноста постои од првиот роман 1952? Можда драма, Чашуле 1961? А да си заокружиме 1991? Бар имаше прослава шо?

@JasnaKoteska

Да не слушнам да ги обвинувате празниците. Си бевте дебели и во aвгуст.

@podlizurka

Баш сеа ми кажаа у тоа Норвешка имало 1% неписменост! Значи сегде нè има, народе македонски.

@tome_corner

Се јавуваш во УЈП на бројот за инфо и ти даваат посебен број за казни и глоби, вртиш на тој број за да ти кажат дека не разговараат по телефон за казни и глоби. Значи има вработено човек на телефон за казни и глоби за да кажува дека не разговара за казни и глоби по телефон.

@Padobran5