Видео

Прво, ова не е порака од холандската влада. Второ, бисери како: „...изградивме цел океан меѓу нас и Мексико... никој не гради океани подобро од нас... и океанов е толку голем, што можеш да го видиш дури и од Месечината... и ги натеравме Мексиканците да платат за него“. Повеќе

Новогодишна тв програма, водителите ја канат публиката во студиото да се придружи кон одбројувањето, за еуфоријата да биде општа и неиздржлиива. Аха, ок. Оние партиски мишеви кои кататонично кмишат позади лидерот кога дава изјава знале да бидат поентузијастични.

Нормално: татко ти и мајка ти не зборат меѓу себе. Проблем: веќе десет години не зборат еден со друг. Јапонски проблем: не се разведени, живеат заедно и пак не зборат десет години.

Што во Америка може да спречи група мирољубиви црнци да снимат видео спот за песна во која се пее за љубовта, пријателството и разбирањето меѓу луѓето? Полиција.

Имате две, една кратка, една долга. Двете се на Британци. Првата е на терминално бесниот Џонатан Пај, втората е на снајперски прецизниот Чарли Брукер. Уживајте во ревизијата на светот во 2016.

Не оние тажните и срцепарателните што правеа да ти се одмили светот, туку оние погрешните.

2016-та видена низ окцето на ГоПро, апаратчето што на вегетативните форми на човечка егзистенција им даде увид во светот на оние што во меѓувреме живеат.

Секогаш ќе се најде некоја Јованка да ти ја вади душата на памукче. Јебеш му матер ако репликите не биле баш вакви. Памтите од документарецот Хјустон како го пребацуваа со јажиња од брод на брод? Еве зошто.

Види што сè можело да се нац'цка во една саксија. А ние пипер-патлиџан ќе насадевме.

Сцена од модна фотосесија во Јапонија. Ај што и самото позирање е прилично ретардирано (се префрлаат од една на друга нога ко роботи што шмелцаат), туку овој црепов не мрда ни кога ќе остане по гаќи. Што има да му ја мислиш, си знае државата...

Бидејќи Македонија нема нешто особена среќа со своите претседатели (а некогаш и тие со неа), можеби треба го побараме идниот во друга професионална структура. Порноѕвезди прашани што би правеле кога би биле главни во својата земја. Цурите покренаа озбилни прашања, најискрена меѓу нив сепак е Џорџа Џонс.

Тоа што Тесла може сама да вози значи дека треба да направи илјадници пресметки и предвидувања во секунда, за добро на сите. Во пракса (ненамерно и не е тест) тоа значи дека Тесла може да предвиди судир (и да ти алармира) пред тоа воопшто да се случи.

Екранизирани совети на американскиот професор Роберт Рајч за тоа како да се справиш во ситуација кога на празнична софра некој ќе почне да те гуши со десничарски ставови. Јбг, немаме видео со совети за обратната ситуација, кога на пример социјалдемократ, распослан на мрсна софра, ќе те убедува дека не може веќе да гледа како народот гладува.

Кога ќе станеш славен, макар и случајно, редно е да ја искористиш приликата. А ако си станат славен како непоправлив ерген, тоа значи и машината за алишта да ти е непоправлива.

Ансамбл Александров е официјалниот армиски хор на руските вооружени сили. Формиран е за време на СССР, а составен е од машки хор, оркестар и танцова група. Името го носи по својот прв диригент, Александар Василевич Александров. На 25 декември 64 члена на ансамблот загинаа во авионска несреќа на пат кон Латакија, каде што требаше да настапат пред руските вооружени сили во Сирија.

Ок Македонци. Пробавме да си ги извадиме очите, ударнички се потрудивме да се надвикаме и прекувремено се потрудивме да се испомразиме до коска. А да пробавме малку со љубов и убавина? Пред крајот на оваа заебана година токму со такво полнење доаѓа поздравот до сите вас од нашата њујоршка екипа. Песната (музика, текст и аранжман) е на Дуке Бојаџиев, пее Крсте Роџевски, на кларинет е Исмаил Лумановски, на виолини Владимир Крстев. Отворете си ја душата, "Свет без граници" е љубовна порака. Преубава.

Откако го објавивме видеото за Амазон Го стана речиси дневна рутина некој да ти каже нов начин како да им го хакнеш системот (па ќе го држам цело време позади некој друг, ќе го пуштам да се тркала до влезна врата, ќе фрлам конец од надвор...). Французиве најдоа начин како да го хакнат и Амазон Го и криминалецот во нас.

Што значи „шоу во живо“ за луѓето што го прават шоуто во живо. Таман ќе помислиш - чекај бе овие којзнае колку студија и опрема имаат за да можат цело шоу да го снимаат во живо, и они цела сценографија ќе ти демонтираат за помалку од 2 минути.

Ако ги немате сретнато до сега, видеата на Tasty се најлошото можно нешто што може да те спопадне на интернет. Наивно гледаш нивен клип од 18 секунди и го гасиш табот. За кратко пак го отвораш табот, чисто за да изгледаш уште еден клип. Креваш глава од монитор, минале 3 саати, прегладнет си, разочаран од животот, ти течат лиги, а знаеш дека во фрижидер имаш само тегла кисели краставички и кесичка супа од петел. Налет сè, пушташ уште еден клип.

Ако на сон или јаве ги разгледувате опциите за канцелариската работа која ве очекува, дозволете да ви помогнеме да ја донесете правилната одлука.