Забава

Видео снимка од вистинско чудо!
20 Февруари 2017

Пастор како нашиот Тино а исцелител како нашиот Иван, овој божји човек пред бројна публика ја демонстрира огромната моќ на натприродното! Пред себе има жена на која левата рака ѝ е пократка од десната. Пред ваши очи таа рака ќе порасне таман за да биде пасент со другата! 100 пати да гледате, нема да најдете ништо кусо :) Повеќе

Официјална џиу-џицу одбрана од Трамп
16 Февруари 2017

Џастин Трудо покажа како се блокира а сега една џиу-џицу академија постираше видео упатство како најефикасно се реагира на непријатниот начин на ракување на Доналд Трамп, кога ти ја држи раката и те влече кон себе. Зафатот се вика „гускин врат“ и ќе биде весело ако некој државник се охрабри да го изненади плавушанот и да му го демонстрира потегот. Повеќе

Оскаровскиот говор на Џо Пеши
11 Февруари 2017

1991 година, доделување на престижните награди на американската филмска академија. Во конкуренција на Ал Пачино и Енди Гарсија, Оскарот за најдобра споредна улога ја добива Џо Пеши, за улогата во филмот Goodfellas. Го слуша своето име, станува и одржува говор како сè уште да е Томи ДеВито, само на условна казна чие прекршување би му донел доживотен затвор. Повеќе

Здравиот хејт на Бил Бур
11 Февруари 2017

Нема еднаш Бур да се има појавено кај Конан а тоа да не биде урнебесно добро. На пример кога ја закачи Опра и нејзината лажна вџашеност од „социопатот на точак“ Ленс Армстронг. Повеќе

Вицови „удри и бегај“
10 Февруари 2017

Има комичари како Луис СиКеј кои имаат префинета структура на своите приказни (види „Анатомија на еден виц“). Милтон Џонс е поинаков. Кај него има само премиса (нафрлување топка) и штос (забивање). И цар е во тоа. 50 минути луцидни набаценки и забивања. Повеќе

Колку луто може да издржи Рики Џервејс?
10 Февруари 2017

Британецот во формат во кој гостинот пробува пилешки крилца, спремени со различни дози на лутина, од умерени па сè до оние кои носат име „Зомби Апокалипса„ или „Мега смрт“. Попат и пикантни муабети за религијата, кретените кои го следат на Твитер а се нервираат од него (примерот кој го дава за споредба треба бескрајно да им се повторува на такви твитерџии), ќелаицата на Карл Пилкингтон и друго. Повеќе

Хрватска, трета
6 Февруари 2017

Согласни дека Америка е прва, а решени да ги остават Холандија и Германија да одлучат која ќе биде втора (или ќе се менуваат), Хрватите се спремни да бидат трети. Повеќе

Бил Бур за жените и феминизмот
4 Февруари 2017

Некои ќе се најдат навредени од урнебесно прецизните поенти на Бур, ама па што, не е тоа црна чума. Од навреденост никој досега не умрел. За таквите имаме и други видеа. Повеќе

Месологија, по Свансон
4 Февруари 2017

Рик Свансон, ликот од Parks and Recreation кој го игра Ник Оферман, има едноставна нутриционистичка филозофија: месо добро, сè друго - не добро. Повеќе

Америка нека е прва, само Германија да е втора
3 Февруари 2017

Луѓето сфатија како е редот и решија со време да „бутнат глава“, па по примерот на холандската влада, и германската изработи видеопорака за новиот американски претседател. Исто како и холандската, и оваа порака од владата не е од владата. Повеќе

Мераци ем ќеифи
2 Февруари 2017

Во некоја турска касаба, група другарчиња од кои некои изгледаат како генерација со калеш Анѓа, со помош на пластични легени директно се катапултираа во детството. Да ги видите само тие фаци. Задовољштина. Повеќе

Син на мајка
2 Февруари 2017

Не треба многу за да ја насмееш мајка ти барем кога си на некои преттинејџерски години, доволно е да ја гушнеш, да ја бациш, да си ги избричиш веѓите, па да ги нацрташ со маркер, да ја прашаш да не треба нешто. Повеќе

 Монахиња таа на тато
2 Февруари 2017

Кога ќеркичката на тато ќе порасне доволно па ќе дојде некој муфљуз на нејзини години да ја викне за излегување, чувството е како да му даваш бесценетa Страдивариус виолина на мајмун. Овој татко решил на време да го поремети тоа страшно и речиси неизбежно сценарио. Повеќе

Сите идни извршни наредби на Трамп
1 Февруари 2017

Кога Џон Стујарт се расправаше со Трамп, актуелниот претседател се уште беше само ТВ кловн со многу пари. Сега кога првиот се пензионираше, а вториот го почна својот последен професионален ангажман. Ама не се додржува во пензија. Повеќе

Бил Бур доби дете и прекинете да ја правдате Хилари
31 Јануари 2017

Две хируршки прецизни поенти:
1. Изгуби од човек што неделно кажува по три работи што би упропастиле сечија кампања.
2. Ако за поразот се криви белци расисти, кај беа истите овие расисти на последните два избора кога можеа да гласаат против црнец? Повеќе

Бомбите на Конан О'Браен
28 Јануари 2017

Кога веќе го спомнавме мобилниот на американскиот претседател, не треба да се пропушти да се каже дека Конан О'Браен веќе неколку месеци редовно објавува снимки од разговори меѓу Обама и Трамп, што тој ги има добиено од свои извори. Повеќе

Реалност версус реалити
24 Јануари 2017

Стариот добар Џеј Лено пред многу години насети дека ќе се разгори војна меѓу реалноста и реалните ТВ шоуа. И уште тогаш беше јасно дека во таа војна повеќе ќе крвари првата страна.  Повеќе

Нек ме нема, нек ме не буде
23 Јануари 2017

Ова е можеби најлудата скриена камера на сите времиња од која коса побелува а животот се крати. Нема крвови, нема зомбија, нема моторни пили и сечења глави. Поентата е што и вас ве нема, во огледало! Можете ли да замислите што сè ќе ви мине низ глава кога го сфаќате тоа? Повеќе

Цилиндер гледа, цевка вади
11 Јануари 2017

Некои луѓе се горди на себе кога ќе дојдат до сознание дека веќе не им веруваат на партиски нафураните вести. Абе, на свои очи не е да им веруваш, не па на тие. Повеќе

Ајде да рикаме
9 Јануари 2017

Ниедна туѓа беља не е доволно смешна ако не е придружена со рикање кое ќе ве зарази. А оваа е. Повеќе