таг: златан ибрахимовиќ

Ништо од Ибрахимовиќ во Скопје

Иако според звучноста на клубот, играчите и тренерот веројатно повеќето Македонци го посакуваат Манчестер Јунајтед на 8 август во Скопје, сепак и да ја освојат Лигата на Европа, нивната ѕвезда број 1 тешко дека ќе биде во комбинација за настап. Првичните информации се дека Златан Ибрахимовиќ синоќа против Андерлехт скинал лигаменти, а тоа значи пауза до есен. Тоа е огромен проблем за Мурињо до крајот на сезоната со оглед на тоа што е прв стрелец со 28 гола на сите натпреварувања. Повеќе

Манчестер куртули на ораницата во Ростов
Лига Европа

Во првиот дуел од осминафиналето на Лига Европа, Манчестер поведе преку Михтарјан по одличната асистенција на Ибрахимовиќ, а Букаров израмни на 1-1 по што Русите имаа и шанси за комплетен пресврт на средбата која се играше на најлошиот терен во Лига Европа. Повеќе

Давам 3.000 евра син ми да стои до Ибрахимовиќ

Во канцелариите на рускиот клуб Ростов се јавил непознат човек којшто побарал син му да биде меѓу децата коишто ќе излезат на терен на почетокот на мечот од Лига Европа Ростов - Манчестер Јунајтед. Повеќе

Трофејната сала на Златан Ибрахимовиќ

Ибра со два убави гола му го донесе на Јунајтед првиот трофеј сезонава а себе си го подари 32. трофеј во кариерата. Англија е шеста земја во неговата кариера, а во пет освојувал титули. Повеќе

Четири интервјуа на Златан по финалето во негов стил

Ако некој е интересен да се брка за изјава после меч на Манчестер Јунајтед, тоа сигурно е Златан кој ретко дава здодевни одговори на новинарските прашања. Со вчерашните два гола во финалето од Лига Купот, Ибра стигна до 26 голови сезонава, а по мечот даде миниум четири забавни интервјуа. Повеќе

Ибра сам го победи Сент Етјен, Рома страшна во Виљареал

Фудбалерите на Манчестер, Рома, Шалке и Лион со една нога веќе се во осмина-финалето на Лига Европа откако вечерва убедливо ги совладаа своите ривали. Тотенхем поразен во Белгија, Ајакс ремизираше со Легија во Варшава. Повеќе

Кога ќе се сретнат Клоп и Ибрахимовиќ

Еден спонтан муабет меѓу две вакви забавни имиња пред камера оди вака: Ибра: Кога ќе ме донесеш во Дортмунд? Или не е тоа за пред камери. Клоп: Треба да го продадам цел тим за да те донесам. Ибра: За тебе гратис ќе дојдам. Повеќе

Се сеќавате ли на дуелот меѓу Пандев и Ибрахимовиќ во Ѓорче?

На Градски/Филип Втори во Скопје сме виделе еден куп ѕвезди од типот на Бекам, Лампард, Руни, Чави, Иниеста, Нистелрој, Робен, Буфон...ама во населба Ѓорче Петров немало и нема повторно да се појави фраер како Златан Ибрахимовиќ. Среќа што имаме снимка. Повеќе

Што ако Манчестер Јунајтед сезонава го немаше Златан

Математиката е проста. Манчестер Јунајтед ќе имаше 13 бодови помалку и ќе беше три места подолу на 9-то место. Тоа се должи на срамниот придонес на останатите напаѓачи кои не се ни блиску до двоцифрен број на голови, за разлика од стариот кој игра како во млади дани. Повеќе