таг: нетфликс

Нетфликс крчка нешто многу скапо
Најголем конкурент на Нетфликс му е сонот

Ни Амазон, ни Јутјуб, а најмалку па традиционалните тв оператори. За првиот човек на глобалниот стриминг гигант Нетфликс, нивен најголем непријател им е чудната потреба на луѓето понекогаш да спијат. Повеќе

Златното доба на глумци што се за во пензија

За да потпише дека ќе глуми во мини-серијата The Nix, Мерил Стрип доби хонорар од 825.000 долари по епизода. Роберт Де Ниро е за 75.000 поевтин и за секоја од 20-те епизоди на еден серијал на Амазон, ќе заработи по 750.000 долари. Повеќе

Татко ми навиваше за друг клуб
Синот на Пабло Ескобар порачува:

Синот на Пабло Ескобар прописно ги искуди Нетфликс дека го утнале фудбалскиот клуб што го поддржувал неговиот татко. „Ако успеале да го утнат клубот, како човек да им верува за другите работи во серијата?“ А добра е серијата, ама и прашањето е на место. Повеќе

„Почудни нешта“ и културата на 80-тите
Иднината на телевизијата е во минатото?

Една од сериите за кои најмногу се зборува деновиве, чијшто успех се припишува на „факторот на носталгијата“.  Повеќе

Сите нови серии што ги најави Нетфликс

Во Сан Диего веќе се случува Комик кон, веројатно најголемата конвенција за стрипови, суперхерои и видео игри. Нетфликс на конвенцијата ги пушти трејлерите за три сосема нови серии со суперхерои, плус трејлерот за новата сезона од Наркос. Повеќе

Брат му на Пабло бара претпремиера на Наркос

Роберто Ескобар, братот на Пабло испратил "формално" и "пријателско" барање до Нетфликс да му дозволат да ја прегледа втората сезона на Наркос пред нејзината премиера во септември. Повеќе

Нетфликс ја закажа премиерата на втората сезона на Наркос
Европа: Нетфликс мора да пушта наши филмови

Европските каталози на дигиталните платфотми како што се Нетфликс и Амазон ќе мора да имаат минимум 20% содржина од европско производство, реши Европската комисија. Повеќе