таг: кристијано роналдо

Клупскиот автобус на Реал и народниот пречек во Сибелес

Управата на кралскиот клуб решила голема фиеста по повод титулата во Ла Лига да има на „Сантијаго Бернабеу“ но по одигрувањето на финалето на ЛШ. Затоа синоќа десетици илјади Мадриѓани ги поздравија шампионите на легендарниот плоштад Сибелес каде Реал ги прославува сите трофеи. Повеќе

Роналдо јеси ли то ти?

Не дека требаше да се секира пошто имаа 1:3, ама па голот е 7 метри долг, 2 висок, а Роналдо ќе има еден гол помалку сезонава бидејќи реагираше како бек. Со други зборови требаше да го праша голманот каде да му шутира. Кој знае колку се јадел што не постигна хет-трик ради ова. Повеќе

Филмската приказна за дедо Агустин и срушениот гол во Лигата на шампионите

Тоа што му се случи на Реал Мадрид пред полуфиналето на ЛШ во 1998-ма против Дортмунд кога се сруши едниот од головите и сè што се случувало во меѓувреме во позадина е сценарио за врвен филм со главниот јунак Ерерин, најсaканиот човек на Бернабеу. Повеќе

Што се случува кога Роналдо ќе седне на чај

Се викаш Кристијано Роналдо и ти текнува со другар да се видиш на чај или кафе во некој бар. Не, нема повеќе да се сретнете таму, следниот пат ќе го викнеш или ќе му одиш на гости, затоа што чајот нема ни да го пробаш. Повеќе

Не е Кристијано баш толкав нарцис

Роналдо и Златан Ибрахимовиќ се едни од ретките кои им посветуваат најмногу внимание на децата задолжени да излезат со играчите на терен пред почетокот. Повеќе

Сув лист на Роналдо против Арсенал од соблекувална

Пред точно 8 години во полуфиналето од ЛШ имаше три англиски екипи. Челси - Барселона, Арсенал - Манчестер Јунајтед. По триумфот на домашен терен од 1:0, Јунајтед славеше 1:3 на реваншот, а два гола беа на Роналдо. Едниот од нив Л У Д И Л О. Повеќе

Кристијано Роналдо има повеќе постигнати голови во ЛШ од Атлетико Мадрид

Само еден хет-трик е доволен за најдобриот фудбалер во светот според ФИФА да ги остави неспиени статистичарите. По синоќешното мадридско полуфинале во ЛШ вака изгледаат бројките и рекордите поврзани со Реал и Роналдо. Повеќе

Роналдо не прифаќа свирежи од навивачите

Кристијано Роналдо вечерва стигна до погодок број 400 за Реал Мадрид и според сè што има направено за клубот сигурно дека не заслужува да му свират. Но и покрај тоа, глупаво е тој лично да ги подучува како што правеше вечерва против Атлетико, навивачите сами треба да сфатат дека грешат. Повеќе

Да се одмориме малце од Роналдо и Меси

Океј, никој не ме гледа, коли нема, пушти музика да ви покаже батко ви како треба. Ако сум дебел не значи дека не знам како со топката. Повеќе