таг: казна

Нападот е најдобра одбрана

Инженер по електроника од Орегон на надлежните органи им пишал дека открил грешка во системот кој ги регулира семафорите во државата. Овие го репнале со 500 долари казна. Тој нив ќе им се правел инженер. Повеќе

Партизан исфрлен од Европа?

Европската фудбалска унија УЕФА веројатно драстично ќе го казни белградски Партизан поради неплатени долгови и ќе му забрани да игра во Лигата на шампионите и Лига Европа. Повеќе

Навивачите на Селтик спремни да се борат за Палестина

На мечот од плејофот за ЛШ меѓу Селтик и израелскиот Хапоел Бер Шева, домашните навивачи развиорија преку стотина палестински знамиња во знак на поддршка на палестинскиот народ во борбата за своите права. УЕФА спрема тешка парична пазна, но на Шкотланѓаните не им е гајле. Повеќе

Еспањол плаќа 24.000 евра казна за Шакира

Дисциплинската комисија при шпанската фудбалска федерација му изрече казна на клубот од Барселона, поради навредливите скандирања и пароли за Шакира, сопругата на Пике. Повеќе

Зa што Реал и Атлетико Мадрид добија казни од ФИФА?
Драконски мерки за мадридските гиганти

Мадридските великодостојници западнаа во проблем од кој пред две недели излезе Барселона. Во следните два преодни рока, летото 2016-та и зимата 2017-та нема да може да купуваат играчи. Зошто така? Повеќе

Мурињо не смее да седи ниту во клупскиот автобус

Тренерот на Челси денес нема да може да го води клубот од клупата против Стоук, откако ФА го суспендираше за овој меч поради тоа што два пати одбил да ја напушти соблекувалната на судиите после мечот со Вест Хем минатиот месец. Повеќе

Нова поголема казна од УЕФА за ФФМ

По паричната казна на мечот против Луксембург од 12.000 евра, фудбалската федерација сега ќе треба плати уште една од 15.000. Повеќе

Казна од УЕФА за ФФМ од 12.000 евра

Европската куќа на фудбалот паричната казна ја одреди поради употребата на ласери на дел од навивачите. Повеќе

16 меча казна за удар во око

Фудбалерот на Таргу Муреш, Габриел Мурешан ќе мора да плати и парична казна од 4.500 фунти за лактот кој му го додели на Раул Русеску од Стеауа Букурешт на 26 октомври. Повеќе